Od 27.9. do 29.9.2018 so se na Univerzi na Primorskem odvijali Orientacijski dnevi oziroma Orientation days z namenom predstavitve univerze in okolja tujim študentom, ki so se vpisali v 1. letnike naših fakultet v študijskem letu 2018/2019. Po uvodnih besedah dobrodošlice ter predstavitvi same univerze je sledil turistični potep po mestu Koper, nato pa odhod v Portorož na Fakulteto za turistične študije Turistica. Tam so študenje preko domačih dobrot predstavili svoje države in navezovali stike z domačimi študenti. Poleg tega smo jim predstavili tutorski sistem ter organizirali tečaj slovenskega jezika, v popoldanskem času pa je sledilo športno druženje na športno rekreacijskem centru Bonifika. Tudi v večernih urah študenti niso bili prepusščeni sami sebi, saj je univerza organizirala glasbeni dogodek, katerega se je, na naše veliko veselje, udeležilo veliko število povabljenih.

Študentom želimo prijetno počutje v našem okolju in uspešen začetek študija.

Ekipa KC UP