Karierna zgodba: Anand Vijay Kalaskar

Ajurveda je v rodni Indiji del uradne medicine, ime besede pa pomeni vedo o življenju. Za tem pojmovanjem pa se skriva veliko več. Ajurveda pomeni način življenja, ki ga sestavlja določen način prehrane, dnevni ritem in cikel aktivnosti, redna in zmerna telesna vadba imenovana joga, vsakodnevne meditacije, sproščanje ter dihalne in ostale tehnike, ki bi naj človeku pomagale harmonizirati um, telo in duha. Sam študij traja 6 let, kot pravi tudi naš sogovornik, doktor in profesor Anand Kalaskar, še toliko let pa traja še specializacija.

Dr. Kalaskar je gostujoči profestor na naši univerzi, kjer predava o ajurvedski medicini. Rodil se je v mestu Pune v indijskii zvezni državi Maharashtra, magistrski študij ajurvedske medicine pa je zaključil na elitni Banaras Hindu University v Varanasiju. Specializiral se je za področje klinične diagnoze in že 18 let opravlja zdravniško prakso s tega področja. Zaposlen je kot profesor ajurvedske medicine v Sumatibhai Shah Ayurved College v Pune, Ministrstvo AYUSH vlade Republike Indije pa ga je izbralo za gostujočega profesorja na Univerzi na Primorskem.

O ajurvedi, družini, ki ga čaka v indiji ter življenju pri nas se je pogovarjala dr. Vesna Grahovac.